Dzień i noc
Przeciwieństwa, które doskonale się uzupełniają. Przeczytaj całość wpisu „Dzień i noc”
Blog o oprogramowaniu, internecie, mediach i nie tylko.
Przeciwieństwa, które doskonale się uzupełniają. Przeczytaj całość wpisu „Dzień i noc”
Bloga, na którego właśnie teraz patrzysz, prowadzę od marca 2011 roku. Jednak już rok wcześniej, w 2010 roku tworzyłem strony internetowe, w tym bloga, którego później usunąłem. Dzisiaj, w ramach wakacyjnego sezonu ogórkowego, wspomnę kilka „najciekawszych” wpisów z mojego tak naprawdę pierwszego bloga. Przeczytaj całość wpisu „Fascynujące wpisy ze starego bloga”
Niedawno opisywałem, do czego służą i jak wygodne są kanały RSS. Kilkanaście dni temu przypadkowo odnalazłem w Internecie informacje o czytniku RSS o nazwie QuiteRSS. Gdy go wypróbowałem, tak bardzo mi się spodobał, że został w moim komputerze już na stałe. Uznałem, że warto opisać go tutaj, na blogu. Przeczytaj całość wpisu „Wygodny czytnik RSS – QuiteRSS”
Ileż razy zdarzyło ci się pomyśleć lub powiedzieć coś w stylu „to niesprawiedliwe!” w sytuacji, w której potraktowano cię inaczej lub gorzej od innych? Przeczytaj całość wpisu „Trudne definiowanie sprawiedliwości”
Przeglądarki internetowe od czasu debiutu Google Chrome zaczęły znacząco upraszczać i upodabniać swój interfejs do „chemicznego”, by ułatwić ich obsługę początkującym użyszkodnikom. Proceder ten odbywa się kosztem tych zaawansowanych oraz tych odrobinę bardziej wymagających użytkowników przeglądarek takich jak Mozilla Firefox czy Opera. Przeczytaj całość wpisu „Pasek kart pod paskiem adresu w Firefoksie”
Po kilkumiesięcznej przerwie w publikacji wpisów na blogu, wracam do blogowania. Dotychczas wolny czas przeznaczałem na pracę nad innym pomysłem (konkretnie – nad CMS-em), teraz chcę nadrobić zaległości. W pierwszym po długiej przerwie wpisie postaram się zachęcić czytelników do korzystania z kanałów RSS. Przeczytaj całość wpisu „Co to jest kanał RSS i jak go używać?”
Moja strona internetowa istnieje od 2009 roku. Przez te pięć lat jej adres, forma, wygląd oraz poziom zawartości merytorycznej zmieniał się bardzo często. Stabilizacja nastąpiła dopiero 6 marca 2011 roku, gdy napisałem pierwszy wpis na niniejszym blogu. Jednakże nie nastąpiła wtedy moja osobista stabilizacja intelektualna! ;-) Przeczytaj całość wpisu „Minęły już trzy lata!”
Jedna osoba, trzy osoby, sześć osób. Jeden obraz, cztery obrazy, pięć obrazów. Jeden komentarz, dwa komentarze, pięć komentarzy. Niestety język polski nie jest tak prosty jak język angielski, gdzie do „comment” wystarczy dodać „s” na końcu, aby otrzymać liczbę mnogą. Jednak jest na to rozwiązanie. Przeczytaj całość wpisu „Jeden komentarz, dwa komentarze, pięć komentarzy…”
System Windows ma wbudowany program do podglądu zdjęć, jednak jest on mało funkcjonalny. Istnieje wiele jego zamienników – między innymi IrfanView czy FastStone Image Viewer. W tym wpisie przedstawię alternatywną aplikację ArtSage, która mimo swojej prostoty oferuje wiele ciekawych możliwości. Przeczytaj całość wpisu „ArtSage – prosta przeglądarka obrazów”
W nowym motywie wprowadzonym na niniejszym blogu z końcem grudnia 2013 roku umieściłem kilka, moim zdaniem, ciekawych sztuczek, którymi chciałbym się z wami podzielić. Przeczytaj całość wpisu „Sztuczki w WordPressie”