Tomasz Gąsior

Blog o oprogramowaniu, internecie, mediach i nie tylko.

Wpis

RadioLista – wykazy radiowe

1 lipca dokładnie o 2:10 w nocy ruszyła moja nowa strona internetowa – RadioLista. Strona znajduje się pod adresem www.radiolista.kao.pl. Tym razem jest to już trochę poważniejszy projekt. Głównym celem witryny jest stworzenie dla interesujących się radiofonią miejsca do publikacji wykazów radiowych.

Od około roku interesuję się radiem. Po pewnym czasie zacząłem, mimo niewielkiej wiedzy radiowej, tworzyć własny wykaz radiowy – listę stacji radiowych, które odbieram. Fachowcy w takich wykazach umieszczają informacje o polaryzacji czy lokalizacji i mocy nadajnika. Ja aż takich wymagań nie miałem, jednak potrzebowałem odpowiedniego narzędzia. Początkowo używałem po prostu arkusza kalkulacyjnego, lecz doszedłem do wniosku, że lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze strony internetowej do tego przeznaczonej.

I tu zaskoczenie. Okazało się, że strony przeznaczonej do publikowania wykazów radiowych nie ma. Nigdzie czegoś takiego nie znalazłem. Wtedy zrodziła się we mnie myśl – może mógłbym sam zrobić taką stronę? Uzupełniłem swoją wiedzę o podstawy baz MySQL i przeszedłem do czynów.

Efektem ponad miesięcznych prac jest RadioLista – www.radiolista.kao.pl. O swoim pomyśle jeszcze przed startem napisałem na forum znanego portalu radiowego – RadioPolska. Pomysł został przyjęty pozytywnie, a jeszcze lepiej sama strona po jej uruchomieniu. Tak na marginesie: aktualnie 100% użytkowników mojego serwisu stanowią użytkownicy tego właśnie forum.

Strona działa w tej chwili w wersji testowej, a użytkownicy zgłaszają mi błędy oraz propozycje nowych funkcjonalności. Mam nadzieję, że RadioLista stanie się ciekawą alternatywą dla arkusza kalkulacyjnego lub zwykłej kartki. ;)

6 komentarzy

Ja również życzę powodzenia i fajnie, że udało Ci się stworzyć coś czego dotychczas nie było w sieci. ;)
Jeszcze raz powodzenia!

Jak widać ludzie się wpisują. Reklamowałeś gdzieś?
Polecałbym Ci rejestracje na facebooku i znalezienie jakieś grupy, którą interesuje radio i takiego typu sprawy. Podniosłoby to od razu ilość wejść.

Reklamowałem na wspomnianym forum portalu RadioPolska i wszystkie wejścia są stamtąd.
Jeszcze raz napiszesz „Facebook” na moim blogu i dam ci bana! ;) Żarcik. Wiesz, jakie mam ustosunkowanie do tego dziadostwa.

Nie zamierzam reklamować tej strony. Daję tylko ludziom miejsce do publikacji wykazów, a to ich właściciele mają zająć się promocją własnej twórczości.

Wiem, że sceptycznie podchodzisz do facebooka,ale uwierz, jest to potężne narzędzie. Jak już nad czymś pracujesz tak długo to naprawdę warto się postarać o jakąś popularyzacje.

Witam. Strona naprawde dobra, moj wykaz juz sie tworzy. Nie reklamuj sie na FB bo bedziesz mial wysyp nieletnich, ktorzy nie wiedza co to radio. Lepiej reklamowac sie na portalach tematycznych.

Dodaj komentarz

Pasek boczny

Ostatnie wpisy

Nowe komentarze

„Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje.”

Heinrich Heine